Czas na paznokcie!

Piękne i zadbane paznokcie są wizytówką każdego człowieka. Pomimo zalet, manicure żelowy i hybrydowy nie jest dla wszystkich. 💅🏻Dlaczego?
– Słabe lub łamliwe paznokcie mogą tego nie wytrzymać, szczególnie acetonu używanego w procesie usuwania lakieru.
– Lampa ultrafioletowa jest niezbędna do utwardzenia lakieru i związania go z paznokciem, więc taki manicure nie jest odpowiedni dla osób, które są bardzo wrażliwe na promieniowanie UV; Taka nadwrażliwość na UV może być zwiększona przez czynniki genetyczne, pewne schorzenia i stosowanie niektórych leków i suplementów.
– Lampy używane do manicure emitują promienie UVA, które penetrują w głąb skóry, uszkadzając DNA i kolagen, co może prowadzić do przedwczesnego starzenia się i może zwiększać ryzyko raka skóry (lampy LED również emitują światło UVA).
– Innym zagrożeniem jest mechaniczne uszkodzenie paznokcia lub oddzielenie płytki paznokcia od łożyska paznokcia, co może wynikać z niewłaściwego utwardzania. Aceton użyty do usunięcia lakieru może wysuszyć paznokieć.
– ważne jest, aby manicure został właściwie nałożony i usunięty. Próba usunięcia lakieru za pomocą skrobania lub odpryskiwania, może spowodować uszkodzenie płytki paznokciowej.
Co może się wydarzyć?
– Paznokcie stają się kruche i znacznie cieńsze.
– Pojawiają się przebarwienia paznokci.
– Onycholiza paznokci. Wynika z oddzielenia płytki paznokcia od łożyska paznokcia często spowodowana próbą czyszczenia przestrzeni pod płytką paznokcia.
– Rozszerzone naczynia włosowate i wynaczynienia krwi, w postaci czarnych kropek pod płytką paznokciową (jak na zdjęciu).
Gdy zobaczysz u siebie zmiany na paznokciach zawsze udaj się do dermatologa, warto żeby obejrzał zmiany w dermoskopie lub zlecił badanie mikologiczne (żeby wykluczyć grzybicę paznokci). M.🖤 #dermatolook #dermatologia #paznokcie#paznokciehybrydowe #kosmetyki#lakieryhybrydowe #paznokciezelowe #skin#pielegnacja #malowaniepaznokci #medycyna#zdrowie #manicure #polskakobieta #saturday#sobota #weekend #warszawa #polska

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.