Czy wiecie, że…

Czy wiesz, że…
.
.
.
Ochrona przeciwsłoneczna występuje w wielu różnych formach- balsamach, kremach, sztyftach i sprayach, tak aby zapewnić skuteczną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV słońca. Ale na świecie pojawiła się nowa forma której wszyscy powinni unikać, to tak zwane pigułki chroniące przed słońcem.🚫
FDA (Agencja Żywności i Leków w USA) wysłała listy ostrzegawcze do firm nielegalnie sprzedających i reklamujących pigułki oznaczone jako suplementy diety, które nie spełniają standardów FDA dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności.
„Nie ma tabletek ani kapsułek, które mogłyby zastąpić twój krem ​​przeciwsłoneczny”, powiedział komisarz FDA Scott Gottlieb, M.D., w oświadczeniu.
Według Gottlieba firmy te „narażają zdrowie ludzi, dając konsumentom fałszywe poczucie bezpieczeństwa, że ​​suplement diety może zapobiec poparzeniom słonecznym, zmniejszyć wczesne starzenie się skóry spowodowane przez słońce lub chronić przed ryzykiem raka skóry”.
.
Did you know that there is no such thing as sunscreen pill?
.
#dermatolook #dermatologwarszawa #uv #sun#fotoprotekcja #skin #skincare #pills #sunscreen#słońce #wakacje #loveyourskin #spf #skincancer#potwierdzoneinfo #warszawa #warsaw #polska#poland

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.