Czy znacie puder kalaminowy?

Przyznaje, że dotąd nie znałam aż wczoraj wypróbowałam. Czym jest kalamina? Jest to mieszanka tlenku cynku i tlenku żelaza pozyskiwana z minerałów o nazwie smitsonit i hemimorfit. Kupujemy ją w postaci proszku, a następnie dodając wodę destylowaną, hydrolat lub olejek roślinny uzyskujemy konsystencję pasty, którą nakładamy na skórę. Trochę przypomina glinkę, ale jednak nią nie jest.
Jakie ma właściwości? Kalaminie już od wieków przypisuje się antyseptyczne, przeciwzapalne i łagodzące właściwości. Reguluje pracę gruczołów łojowych, działa przeciwświądowo, łagodzi rumień i podrażnienia. Domieszka cynku działa ściągająco, ale nie wysusza zbytnio w porównaniu do pasty cynkowej. Brzmi cudnie?! Tak! Bo w porównaniu do glinek jest łagodniejsza. Dzięki temu sprawdzi się u osób z wrażliwą, podrażnioną skórą, w łagodnych postaciach trądziku różowatego i łojotokowego zapalenia skóry. Nałożona punktowo na krostki i inne niedoskonałości działa przeciwbakteryjnie, hamując stan zapalny.
Dla kogo? Maseczka z pudru kalaminowego ukoi skórę podrażnioną u osób z trądzikiem, trądzikiem różowatym i łojotokowym zapaleniem skóry. W postaci okładów jest stosowana na wyprzenia i wypryski. Zmieszana z olejkiem odżywi suche i popękane paznokcie.
Jakie jest moje wrażenie? Zmieszałem puder kalaminowy z hydrolatem z wody różanej uzyskując różową pastę o obłędnym zapachu 💕 , którą nałożyłam jako maseczkę na twarz. Po zmyciu letnią wodą skóra wydawała się gładka, aksamitna i zregenerowana. Nie miałam uczucia ściągnięcia (jak np. po glince), ani podrażnienia. Moim zdaniem ekstra 💫 Warte wypróbowania. J.
#kalamina #dermatolook #dermatologia#dermatology #skincare #pielegnacja #skin#skincareroutine #girls #tryit #dziewczyny #glinka#cosmetics #naturalcosmetics #naturalne#kosmetyki #naturlanekosmetyki #nomakeup#loveyourskin #beautifulskinstartshere #saturday#goodmorning #morning #sobota #weekend#wykorzystajto #warszawa #warsaw

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.