Czym jest płyn micelarny?

Czym jest płyn micelarny?

Czy wiecie, że pierwszy na świecie płyn micelarny został wyprodukowany przez francuską firmę Bioderma ponad 20 lat temu? Od tego czasu na stałe zagościł w codziennej pielęgnacji twarzy wielu z nas. Czym jest i do czego służy??
– płyn micelarny zawiera tak zwane micele, czyli okrągłe cząsteczki zawierające substancje hydrofobowe (czyli tłuste) zawieszone w fazie wodnej. Jest tym samym preperatem dwufazowym – czyli posiada fazę wodną i tłuszczową
– micele zbudowane są z zewnętrznych cząsteczek mających właściwości hydrofilowe (przyciągają wodę) a wnętrze miceli składa jest z cząsteczek hydrofobowych (odpychających wodę)
– Dzięki obu tym właściwościom płyn micelarny dobrze sobie radzi z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami skóry. Usuwa nadmiar sebum, makijaż zwykły i wodoodporny

– Płyn micelarny dzięki delikatnym właściwościom sprawdzi się świetnie u osób z wrażliwą skórą. Nie podrażnia, ale też nie zostawia tłustej warstwy po zastosowaniu.

– Dobry płyn micelarny powinien dokładnie zmyć makijaż, oczyścić skórę i znormalizować poziom PH skóry, przywracając jej lekko kwaśny odczyn.
– Użycie płynu wymaga jedynie wacika. Delikatnie przecieramy twarz. W przypadku demakijażu oczu wystarczy przytrzymać przez kilka sekund nasączony wacik na zamkniętej powiece i rozpuszczony makijaż delikatnie zmyć
– przy wyborze płynu micelarnego zwróć uwagę na to, aby nie zawierał detergentów, tj. laurylosiarczan sodu (SLS, od ang. Sodium Lauryl Sulfate)
– czym płyn micelarny różni się od toniku? Tonik jedynie tonizuje już oczyszczoną twarz, przywracając pH. Nie posiada natomiast właściwości usuwających makijaż.

A Wy czego używacie do demakijażu? Ja osobiście jestem zwolenniczką mycia twarzy wodą a następnie jej tonizowania. Dajcie znać 🖤 J. #pielegnacja #plynmicelarny #tonik #twarz #skora #lovetheskinyourein#skincare #skincareroutine #dermatolook #dermatolog #skincaretips#girls #girlssupportgirls #kobieta #warszawa #kosmetyki #nomakeup#wtorek

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.