#demakijaż

Demakijaż twarzy to coś więcej niż tylko usunięcie resztek makeupu po całym dniu. Jest to tak naprawdę podstawa codziennej pielęgnacji twarzy i nieodłączny element odpowiedniego dbania o skórę. Prawidłowy demakijaż pozwala nie tylko usunąć pozostałości kosmetyków – ma również za zadanie usunąć wierzchnią warstwę martwych komórek naskórka, wyeliminować nadmiar sebum, pozbyć się bakterii, kurzu, brudu i pobudzić mikrokrążenie skóry – co sprawi że stanie się napięta i świetlista! Demakijaż jest pewnym rytuałem, wykonuję go również gdy nie jestem umalowana (a że jestem wiecznie zabiegana najczęściej nie jestem ), rano i wieczorem – gdyż przygotowuję skórę do nałożenia kremu, a to stanowi podstawę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych….
Sposobów na prawidłowy demakijaż jest 1000, a oczekiwany efekt jest jeden: skóra twarzy powinna być oczyszczona, o prawidłowym pH i nawilżona.
Jak to zrobić? Technikę demakijażu warto dopasować do rodzaju skóry. Do skóry wrażliwej można zastosować łagodne pianki myjące lub mleczka. Do skóry mieszanej i tłustej można zastosować żel. Po nałożeniu preparatu (a najlepiej wmasowaniu go okrężnymi ruchami) zmywamy go letnią wodą. Czemu letnią? Gorąca woda zniszczy warstwę ochronną naskórka i rozszerza niepotrzebnie naczynka. Do nałożenia preparatu na skórę można użyć wacika lub np. gąbeczki. Wacik jest delikatniejszy, nadaje się świetnie do skóry wrażliwej i naczynkowej. Gąbeczka (warto wybrać taką z naturalnych, organicznych składników) nadaje się do skóry nieco bardziej opornej. Gąbeczka delikatnie myje i złuszcza martwe komórki naskórka, więc działa też jak peeling.
Co po zmyciu? Bardzo ważne jest przywrócenie naturalnego pH skóry przy użyciu toniku lub wody micelarnej (dla mnie jest to absolutne must have pielęgnacji!!! ). Właściwy odczyn pH(5,5) chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i zapobiega przesuszeniu się skóry post o pH. Poza tym zlikwiduje uczucie ściągnięcia i odświeży naskórek. Do skóry wrażliwej warto sięgnąć po preparat hipoalergiczny, łagodzący i delikatny. Przy skórze tłustej można się pokusić o preparat zawierający delikatny alpha- lub betahydroksykwas. Tonik nie powinien zawierać alkoholu post alkohol vs. skóra.
Po tonizowaniu czas na kolejny krok – czyli nałożenie odpowiedniego kremu! A że jest to temat typu studnia bez dna pozostawię sobie te temat na kolejny wpis.
Ja osobiście używam żelu, gąbeczki i wody micelarnej .
Co myślicie o demakijażu OCM – oczyszczanie skóry olejami?? Nigdy tego nie próbowałam, ale może warto? J.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.