Facewash tutorial wg. Julii

  • Oczyszczanie twarzy to jest absolutny priorytet pielęgnacji. Szorujmy ją, pocierajmy ją, złuszczajmy ją i zmywajmy z niej resztki makijażu, sebum i martwego naskórka 🛁🚿🧼🧹! Nasza twarz zasługuje na oddech, blask i świeżość, gdyż jest wziytowką naszego samopoczucia, naszego zdrowia i stylu życia. To nie pierwsze i nie ostatni raz, kiedy powracam do tematu oczyszczania skóry – dla mnie praktycznie każda wizyta dermatologiczna zaczyna się od pytania: A czym Pani myje twarz ?? Odpowiedź: eeeh…woda. eeeh… mydłem. eeeh… ręką 🙄. Alert ❌ ! Nawet najlepiej dobrana, najbardziej eko lub najdroższa pielęgnacja nie pomoże, o ile nie przygotujemy gruntu i nie oczyścimy skóry twarzy. Jak to zrobić ?! Płyn micelarny, mleczko, olej, pianka, emulsja myjąca, szare mydło? Woda kranowa, przegotowana czy mineralna? Ile razy dziennie? Oto mój facewash tutorial 🤗 (pozostawiający nieco miejsca do indywidualnej modyfikacji) :
    1. Myj twarz 2 x dziennie jeśli się nie malujesz, 3 x dziennie jeśli nakładasz makeup do pracy. Najważniejsze jest staranne oczyszczenie skóry przed nocą, tak aby pozbyć się brudu, toksyn, potu, drobnych zanieczyszczeń, potencjalnych alergenów.
    2. Pozwól skórze choć kilka godzin dziennie pobyć bez makijażu – dlatego tak ważne jest umycie jej i oczyszczenie z makijażu po powrocie do domu.
    3. Są rzeczy ważne (umycie zębów, ściągnięcie soczewek) i ważniejsze (umycie twarzy!!) – jest to absolutny obowiązek, bez względu na stopień zmęczenia. 4. Do mycia twarzy używaj wody! Oczywiście wody + preparatu mającego. Użycie wody pozwoli poczuć prawdziwa świeżość na twarzy, czego nienosiagniemy nigdy, przecierając ją wacikiem, chusteczką. Woda kranowa jest bardzo twarda – jeśli skóra jest bardzo wrażliwa (z tendencja do rumienia) warto myć twarz przefiltrowaną lub przegotowaną wodą. 5. Mydło?? Nie! Nie używaj mydła – zasadowe pH sprawi, że skóra stanie się wysuszona i podrażniona. Wybierz preparat specjalinie przeznaczony do mycia twarzy. Osoby o delikatnej cerze powinny sięgać po pianki i emulsje. Osoby o cerze tłustej, mieszanej mogą użyć żelu. 6. Złuszczać podczas mycia? Tak – jak dla mnie złuszczanie jest najważniejsze. Dlaczego? Złuszczać podczas mycia? Tak – jak dla mnie złuszczanie jest najważniejsze. Dlaczego? w prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy pobudza komórki naskórka do regeneracji i czyni skórę gładka, lśniąca i napiętą. Wychodzę z założenia, że lepiej sprawdzi się regularne delikatne złuszczanie aniżeli raz a dobrze 🙃
  • 7. Czym złuszczać? Sięgnij po preparat zawierający delikatne kwasy AHA i BHA – np. Kilkuprocentowy kwas migdałowy lub salicylowy. Z moich obserwacji wynika, iż długofalowe enzymatyczne złuszczanie daje lepszy efekt niż użycie peelingów mechanicznych 8. Ręka, gąbeczka czy szczoteczka?? Zdecydowanie polecam wszystkim dziewczynom użycie miękkich, płaskich gąbeczek dostępnych w drogeriach (pisałam o tym wcześniej). Dają efekt delikatnego złuszczania i dogłębnie usuną każdy brud. Ważne tylko, aby pamiętać o ich prawidłowej higienie 🙂 odpowiednio płukać, suszyć i wymieniać co 7-10 dni.
    A czym Wy myjecie twarz? Czego używacie ? Dajcie znać w komentarzach jak wyglada to u Was. Całusy, Julia
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.