Jak dbać o skórę po zimie?

Kilka trików, żeby przygotować swoją zimową skórę na nadchodzące lato
Złuszczanie
Przygotujcie się na letni blask! Zdrowa skóra promienieje, dzięki odbijaniu światła. Jeżeli tak nie jest, to znaczy, że możecie mieć na niej dużą warstwę martwego naskórka. Używając średnioziarnistego peelingu lub kwasu glikolowego o średnim stężeniu, łatwo pozbędziesz się nadmiaru naskórka.

Używaj antyoksydantów
Nakładaj serum antyoksydacyjne każdego ranka. To nie tylko pomoże zapobiec uszkodzeniom słonecznym w skórze, ale także produkty zawierające witaminę C pomogą rozjaśnić i rozświetlić Waszą skórę.


Ochrona
Zawsze używaj kremów z filtrem. Tego typu kremy powinny być ostatnią rzeczą nakładaną na skórę przed podkładem (w przypadku Was Dziewczyny). Zawsze używaj filtru SPF30 lub wyższego. Miej pewność, że masz nałożoną odpowiednią ilość kremu na twarz, szyję i dekolt.


Sen
Aby nasz sen był bardziej ‚produktywny’ i żeby skóra produkowała w czasie snu więcej kolagenu, używaj produkty zawierające retinol.


Nawilżanie
Zmarszczki są bardziej widoczne, gdy mamy suchą skórę. Nakładaj kremy nawilżające przed snem oraz rano- dzięki temu skóra będzie jędrna i pełna blasku.

 


#dermatolook #dermatologia #sun #instahealth#doctor #summer #smile #feelgoodinyourownskin#dobrzewewłasnejskórze #picoftheday#instagood #photooftheday

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.