Jak dbać o włosy?

Stylizacja włosów może spowodować, że włosy będą kruche i słabe, a nawet wypadną. Dlatego przygotowałam dla Was kilka wskazówek, które pomogą Wam stylizować włosy bez powodowania ich uszkodzeń.

Po prysznicu lub kąpieli wysusz włosy, owijając je w ręcznik (nie trzyj włosów), ewentualnie wysusz włosy suszarką, zwróć uwagę, żeby powietrze nie było zbyt gorące!

Ogranicz dotykanie mokrych włosów do minimum, ponieważ mokre włosy pękają łatwiej, szczególnie gdy są czesane lub szczotkowane. Wiecie, że osoby o mocno skręconych włosach powinny szczotkować je wtedy, gdy są mokre, aby zmniejszyć ryzyko ich złamania?

Jak najmniej szczotkuj włosy- dwa razy dziennie całkowicie wystarczy! Czy wiesz, że około 100 pociągnięć za włosy każdego dnia może spowodować rozdwojenie końcówek?

Unikaj produktów do stylizacji typu „długo utrzymujących się”. Użycie grzebienia do ułożenia włosów po nałożeniu takiego produktu może spowodować połamanie włosów i z czasem doprowadzić do ich utraty.

Pozwól włosom częściowo wyschnąć, zanim zaczniesz je stylizować lub czesać.

Prostownice należy stosować na suche włosy (używaj tylko niskiej lub średniej temperatury) i nie częściej niż co drugi dzień. Jeśli używasz lokówki, pozostaw ją na miejscu na sekundę lub dwie. Bez względu na rodzaj włosów, nadmierne ciepło może uszkodzić włosy.

Ogranicz noszenie wymyślnych fryzur, warkoczyków, kucyków i przedłużanych włosów. Niestety zabiegi te powodują naciąganie i napięcie włosów, które prowadzi do złamania włosa. Jeśli takie napięcie utrzymuje się przez dłuższy czas, może dojść do trwałej utraty włosów. 🖤M.
.
#dermatologwarszawa #wlosy #pielegnacja #pielegnacjawlosow #fryzura#zdrowie #pieknewlosy #zdrowewlosy #blondynka #blondhair#medycyna #lekarz #dermatolog #polskakobieta #kochamswojaprace#lovemyjob

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.