Leczenie trądziku latem

Często zadajecie nam pytanie jak wygląda leczenie trądziku latem. Choć to fakt, że wiele substancji zawartych w lekach przeciwtrądzikowych wchodzi w reakcje ze światłem słonecznym, nie jest to bezwzględnym przeciwskazaniem do stosowania takiego leczenia. Trądzik to problem, który trzeba leczyć tu i teraz, nie czekając na okres jesienno-zimowy. Przecież w krajach takich jak Włochy czy Hiszpania pacjenci praktycznie wcale nie mogliby być leczeni. Co zatem robić?
Leczenie miejscowe to mniejszy problem- latem, substancje takie jak adapalen, tretynoina czy nadtlenek benzoilu stosujemy przede wszystkim na noc, w dzień natomiast wskazany jest krem z wysokim filtrem. Inaczej sprawa wygląda z leczeniem doustnym- do wyboru są tu antybiotyki z grupy tetracyklin oraz pochodne witaminy A, czyli izotretynoina. Oba rodzaje substancji doustnych bardzo silnie uwrażliwiają skórę na promieniowanie UV, a nadwrażliwość ta trwa przez cały okres trwania terapii. Tu już nie ma znaczenia, czy bierzesz tabletkę na noc czy w ciągu dnia- skóra cały czas powinna być chroniona przed słońcem. Jest na to rozwiązanie i wcale nie trzeba przerywać terapii:
– całkowity zakaz opalania
– regularne stosowanie filtrów o fakturze ochrony SPF 50 UVA i UVB
– odzież z długimi rękawami oraz nogawkami- idealnie sprawdzają się długie przewiewne koszule czy sukienki
– kapelusz, czyli absolutny must have letniej terapii przeciwtrądzikowej, najlepiej z pięknym szerokim rondem
– okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV – kupując nowe okulary koniecznie zwróć uwagę, czy odpowiednio chronią oczy
By uniknąć powikłań trądziku takich jak blizny, przebarwienia, trzeba go leczyć intensywnie i skutecznie. Jeśli wraz z leczeniem zastosujesz odpowiednią fotoprotekcję, możesz mieć pewność, że nawet latem taka terapia jest bezpieczna.
A jakie Wy macie doświadczenia?
#tradzik #acne #acnetreatment #leczenietrądziku#skin #healthyskin #pielegnacja#pielegnacjatwarzy #dbajoskore#takecareofyourskin #loveyourskin#lovetheskinyourein #dermatolog #warszawa#dermatologwarszawa

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.