Minerały dla Twojej skóry

Minerały są niezbędnym elementem do tego, aby skóra była piękna i zdrowa 🖤 to jest fakt. Ale które? W tym gąszczu minerałów łatwo się pogubić dlatego powiedzmy sobie szczerze jest kilka najważniejszych: cynk, miedź, krzem, selen. Które jak działają nałożone na skórę w postaci kosmetyków?
Cynk – bez niego nie ma co liczyć na zdrową skórę 😜. Cynk ma działanie antyoksydacjyne, może zastąpić bardziej szkodliwe jony metali, które mogą tworzyć wolne rodniki. Jest w pewnym rodzaju wymiataczem! Poza tym działa przeciwzapalnie, ściągająco, przyspiesza gojenie się skóry i stanowi składnik kosmetyków chroniących przed UV. Wg listy INCI wymienia się 55 różnych składników kosmetyków zawierających cynk! Jeśli chodzi o zdrową skórę – absolutny must have – nie do zastąpienia.
Krzem – Zawarty m.in. w skrzypie polnym stanowi paliwo dla enzymów uczestniczących w wytwarzaniu włókien kolagenowych. Tym samym odpowiada za zachowanie odpowiedniej elastyczności i sprężystości skóry i włosów.
Miedź – przyspiesza procesy gojenia się skóry. Udowodniono naukowo, że stymuluje produkcje kolagenu i elastyny dzięki temu regeneruje i uelastycznia tkanki!
Ponadto ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne – pomaga w walce z trądzikiem.
Selen – selen jest rzadkim składnikiem kosmetyków chodź przypisuje się mu sporo dermatologicznych zalet. Działa przeciwgrzybiczo, przeciwłupieżowo, przeciwłojotokowo. Nie zapomnijmy również o działaniu antyoksydacyjnym! W ostatnim czasie opublikowano wiele badań, które potwierdzają jego ochronny wpływ na skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, w tym promieniowanie UV.
#minerals #cynk #zdrowaskora #dermatoloog#pielegnacja #kosmetyki #cosmetics #healthyskin#skincare #naturalcosmetics #dermatology#dermatolog #dermatokogia #warszawa#dermatologwarszawa #warsaw #sroda #wethair#wethairdontcare #girls #zdrowie #health #natural#mineral

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.