O złych skutkach wyciskania…

Wyciskanie krostek to zło w czystej postaci. Dlaczego? Przeczytajcie …

1. Gdy wyciskasz krostkę, tak naprawdę tylko niewielka ilość ropy wydostaje się na zewnątrz- reszta pozostaje w środku i daje początek nowemu pryszczowi.

2. Uciskanie zapalnej tkanki powoduje też, że stan zapalny, pierwotnie ograniczony do krostki, rozprzestrzenia się na zdrową okolicę.

3. Większość pacjentów przyznaje, że do wyciskania krostek używa własnych rąk. Czy wiecie jak wiele bakterii jest pod paznokciami i na naszej skórze? Bakterie te zakażają zajęte trądzikiem okolice i mamy błędne koło… krosta- wyciskanie – krosta…

4. Blizny potrądzikowe- jednym z powodów ich powstawiania jest właśnie mechaniczne uszkadzanie skóry! Gdy już uporamy się z trądzikiem, przez kolejne kilka lat trwa walka z bliznami … nierówna walka.

5. Przebarwienia pozapalne – już sam stan zapalny skóry sprzyja powstawaniu nieestetycznych przebarwień. Jeśli wyciśniemy krostkę i dodatkowo wystawimy skórę na słońce, mamy murowane przebarwienie. Nie warto!

Każdy z nas choć raz wycisnął sobie pryszcza, prawda? Mam nadzieję, że przekonałyśmy Was, że nie warto!
.
#dermatolook #dermatologia#dermatologwarszawa#manualneoczyszczanietwarzy #wyciskanie#dbamoskore #healthyskin #trądzik #tradzik#acne #doctorsofinstagram #health #beautifulskin#dermatolog #lekarz #medycyna #medicine#cosmetic #cosmetics #skincare #acnetreatment#acneproblems #skinproblems #tips #warszawa#warsaw #polskadziewczyna #polskichlopak#polska #poland

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.