Opalanie w ciąży


Ciąża to okres ogromnych przemian w organizmie kobiety, cały ten okres pełen jest nakazów i zakazów, których przyszła mama ma przestrzegać. A jak jest z opalaniem? Czy opalanie w ciąży szkodzi? 
Jak doskonale wiecie, nie jestem fanką skóry spalonej na brąz, więc na pewno do opalania namawiać nie będę. Są jednak osoby, które bez opalania nie wyobrażają sobie lata. Oto kilka powodów, dla których warto jednak posiedzieć w cieniu gdy jest się w ciąży:
☀️burza hormonów w ciele kobiety ciężarnej powoduje, że jej skóra jest dużo bardziej wrażliwa na promienie uv niż przed ciążą, a co w związku z tym?
☀️większe ryzyko poparzenia skóry i nowotworów skóry
☀️gwarantowane przebarwienia, które są koszmarnie trudne do zwalczenia
☀️osłabienie kondycji skóry, przyspieszony proces fotostarzenia—> większe ryzyko rozstępów, mało elastycznej, wiotkiej skóry
☀️powstanie teleangiektazji, czyli poszerzonych naczyń krwionośnych skóry
☀️odwodnienie, wysuszenie skóry

To tylko kilka dodatkowych powodów, dla których warto zainwestować w dobrej jakości filtr spf 50, kapelusz z szerokim rondem, okulary z filtrem i modne plażowe wdzianko. Nie niszcz swojej skóry słońcem. Nic tak nie dodaje uroku w wieku 50 lat jak stosowanie filtrów przeciwsłonecznych w wieku 20 lat, no w moim przypadku to 30:)

Xoxo, O. 🖤

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.