Pajączki na nogach?

Lato zbliża się dużymi krokami! Odsłaniamy nogi, każda z nas chciałaby aby były jędrne i piękne, a skóra na nich bez skazy.
Niestety, sporo dziewczyn już od 25 r.ż. boryka się z problemem widocznych naczynek i pajączków na nogach, co skłania do szukania pomocy.
Według statystyk prawie 70% kobiet i 50% mężczyzn na świecie ma zmiany naczyniowe, w tym żylaki! Wynika to z naszego trybu życia – długie przebywanie w pozycji siedzącej, brak ruchu, zła dieta – wszystko to należy do czynników ryzyka.
W związku z tym, chciałybyśmy podzielić się kilkoma informacjami odnośnie profilaktyki i leczenia zmian naczyniowych:
• żylaki to choroba przewlekła, stąd musimy podejść do problemu holistycznie
• podstawą jest profilaktyka- zapobieganie uszkodzeniu naczyń krwionośnych
• najważniejsze to ruch! 🤸🏼‍♂🤸🏽‍♀Aktywność fizyczna uruchamia pompę mięśniową, która wspomaga pracę żył – tym sposobem krew nie zalega w naczyniach krwionośnych
• umiarkowana aktywność fizyczna to najlepszy sposób profilaktyki żylaków – wystarczy 30 minut np. marszu dziennie 🚴🏼‍♀
• kompresoterapia, czyli terapia uciskowa czyni cuda w zapobieganiu zmian naczyniowych. Specjalne wyroby uciskowe o różnym stopniu ucisku są zalecane w przypadku problemów z żyłami – lekarz pomoże dobrać odpowiednią klasę ucisku. Dostępne są w formie podkolanówek, rajstop… niestety wiemy, że jest to rozwiązanie na chłodną porę roku – latem trudno w nich wytrzymać!
• A gdy zmiany się już pojawią….są na nie sprawdzone sposoby!
• skuteczną metodą leczenia pajączków stanowi laseroterapia. Na rynku dostępne są różne typy laserów, służące do trwałego zamykania naczynek. Jak wybrać odpowiedni laser? Jakie są wskazania i przeciwskazania do terapii?
Jak przygotować się do zabiegu i jak postępować tuż po nim?
Wszystko to w kolejnym poście 😉

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.