Rumień w trądziku różowatym

Wieczorową porą mam dla Was kilka słów na temat czerwienienia się twarzy …

Rumień twarzy to typowy objaw Rosacea, czyli trądziku różowatego. Ma on jednak rożny charakter w zależności od fazy tej choroby. Na początku ogranicza się on tylko do napadowego czerwienienia się skóry policzków, czy nosa- większość pacjentów ignoruje na tym etapie ten objaw (winę zrzucamy na pogodę, hormony, emocje, PMS, klimatyzację itd). Jeśli jednak w porę nie wdroży się leczenia, Rosacea przechodzi w kolejną fazę – etap rumienia utrwalonego i teleangiektazji (poszerzonych naczyń krwionośnych)- wówczas twarz jest czerwona na stałe. Ostatnim etapem choroby jest faza grudkowo-krostkowa, w przebiegu której również występuje komponenta rumieniowa. A skąd bierze się rumień w trądziku różowatym? Jest on wynikiem wzmożonego przepływu krwi w powierzchownych naczyniach skóry.
Rumień to jeden z pierwszych objawów Rosacea! Jest to zatem idealny moment, by wdrożyć leczenie, dzięki któremu zahamujemy postęp choroby.
Jeśli więc zauważysz, że Twoja twarz ostatnio jakoś częściej oblewa się rumieńcem, jest tylko jedno rozwiązanie- zgłoś się do swojego dermatologa o radę. Dobrej nocy! Xoxo, O.

#dermatolook #dermatology #dematologia#dermatologwarszawa #derma #skin#healthyskincare #twarz #healthyskin#zdrowaskora #rosacea #tradzikrozowaty #tradzik#doctors #doctor #dermatolog #rumien #blush#rumianejabłuszka 🍎🍎🍎

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.