Tajemnica pH

Czy w odpowiednim pH naszej skóry tkwi sekret pięknej i zdrowej skóry? Chciałabym żeby tak było. Ale o co w tym tak naprawdę chodzi? Równowaga kwasowo-zasadowa jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na kondycję skóry. Odpowiednie pH, czyli lekko kwaśne (4,5 – 6), pomaga w tworzeniu bariery ochronnej na powierzchni skóry, która skutecznie chroni przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi.
Jakich czynników należy się obawiać?
Tak naprawdę wszystkich, które mają niekorzystny wpływ na skórę, tj. bakterie, grzyby i inne drobnoustroje, promienie UV i zanieczyszczenia środowiska.
Średnie pH naszej skóry wynosi 5,5. W obrębie pach i pachwin jest nieco wyższe i wynosi ok. 6,5.
Dzieci rodzą się z pH neutralnym, czyli 7, dlatego też są bardziej podatne na wszelkie infekcje bakteryjne i grzybicze. W okresie dojrzewania pH się stopniowo obniża do kwaśnego.
Co się dzieje, jeśli zaburzymy równowagę kwasowo-zasadową?
W przypadku zbyt niskiego pH, czyli kwaśnego, skóra wzmaga produkcje sebum i potu. Zaczyna się świecić i pory się rozszerzają.
W przypadku zbyt wysokiego pH, czyli zasadowego, skóra ma cieńszą warstwę ochronną, staje się sucha, szorstka i skłonna do podrażnień. Dlatego tak ważny jest aspekt odpowiedniego pH skóry ( czyli lekko kwaśny) w przypadku osób ze skórą wrażliwą i alergiczną!
Jak odpowiednio zadbać o pH? O tym za chwilę.  J.
.
#dermatolook #dermatologia #dermatology #skincare #lekarz#dermatologwarszawa #pielegnacja #medicine #medycyna #ph#skóra #skin #treatment #skintreatment #skincare #azs #heath#healthy #healthyskinstartshere #skindoctor #skinproblems#kosmetyki #naturalne #warsaw #wtorek #lovemyjob #natural#topicaltreatment #takecare #photooftheday #tuesday

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.