Trądzik a słońce

Słońce a trądzik? Jak to w końcu jest? Czy słońce łagodzi zmiany trądzikowe? A może jednak unikać nadmiernej ekspozycji na kojącą moc promieni słonecznych? Wiecznie nurtujące pytanie, gdyż jak wiemy na pierwszy rzut oka – słońce „wysusza” krosty i inne ropne zmiany a zaskórniki przykrywa piękna opalenizną… Ale uwaga dziewczyny ❌ to nie jest tak piękne jak się może wydawać …☀️ po wstępnej poprawie stanu miejscowego następuje zwykle efekt z odbicia. Poprzez zwężenie ujść gruczołów łojowych podczas opalania redukuje się wydzielanie sebum a niedługo potem gruczoły zaczynaja pracować z podwójna siła. Właśnie dlatego kilka dni/tygodni po powrocie z wakacji obserwuje się nasilenie trądziku.
Pamietajmy też o tym, że opalanie powoduje pogrubienie warstwy rogowej, co sprzyja zatykaniu się ujść gruczołów i powstawaniu krost i cyst. Co nie oznacza, żeby szaleć z użyciem kwasów i peelingów. Nadmierne złuszczanie, stosowanie preparatów przeciwtradzikowych takich jak retinoidy, nadtlenek benzoilu i kwasów przyczynia się do powstawania przebarwień, nadwrażliwości oraz zmian wypryskowych.
Jak się chronić przed tym efektem z odbicia? Proponuje zainwestować w dobrej jakości krem z filtrem dedykowany skórze trądzikowej. Na szczęście jest coraz więcej takich produktów wśród dermokosmetyków, które są idealnie dopasowane do cery problematycznej, chroniąc ja przed działaniem promieni UV. Preparaty te jednocześnie nie zatykają porów. Pamiętajcie, aby nakładać je regularnie, co 4 h na skórę twarzy. W okresie letnim warto zrezygnować z makijażu, gdyż sprzyja to zatkaniu ujść gruczołów łojowych. Oczywiście ☀️ ma zbawienny wpływ, poprawia samopoczucie, podkręca produkcję witaminy D – więc odrobinka promieni słonecznych nikomu nie zaszkodzi 🤗 pamietajmy tylko o zachowaniu umiaru i stosowaniu odpowiedniej fotoprotekcji aby skóra była zdrowa i piękna! Podziękowania dla mojej siostrzyczki za pozowanie 🤗 Julia

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.