Włącz leczenie!

W czasach pandemii leczenie innych niż COVID-19 chorób stało się ogromnym wyzwaniem dla wszystkich. By uświadomić Wam jak ważna jest kontynuacja dotychczasowego leczenia chorób skóry wzięłyśmy udział w kampanii #WłączLeczenie. Z perspektywy lekarza wyraźnie widzimy, że nasi pacjenci często ograniczają lub całkowicie rezygnują z wizyt w gabinecie dermatologicznym. Dlaczego tak się dzieje? Powodem jest oczywiście strach przed koronawirusem. Po trzech miesiącach pandemii wiemy już jednak jak postępować, by móc kontynuować terapię przewlekłych chorób skóry w sposób bezpieczny dla pacjenta i lekarza. Skuteczna terapia takich dermatoz jak trądzik pospolity, trądzik różowaty, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry to kwestia regularnych wizyt u dermatologa, okresowych badań krwi, zależnej od potrzeb modyfikacji leczenia i pielęgnacji skóry. Jednym z filarów takiej terapii jest dobra współpraca pacjenta z lekarzem, stąd tak istotne są cykliczne wizyty.
Jak to osiągnąć w czasach pandemii?
Odpowiedź znajdziecie między innymi w kampanii #WłączLeczenie
Nasi pacjenci, mimo pandemii, mają obecnie wiele możliwości kontynuowania leczenia dermatologicznego. Jednym ze sposobów są telekonsultacje czy e-wizyty, które służą przede wszystkim kontynuacji dotychczasowej terapii. Podczas takich wizyt możesz wyjaśnić z lekarzem wszystkie swoje wątpliwości co do leczenia oraz w razie potrzeby możecie wspólnie zmodyfikować terapię. Drugą możliwością są oczywiście standardowe wizyty w gabinecie dermatologicznym, które przy zachowaniu odpowiednich zasad są równie bezpieczne jak wizyty zdalne. Wizyta w gabinecie niezbędna jest przede wszystkim na początku leczenia oraz w sytuacjach, gdy konieczne jest bezpośrednie zbadanie pacjenta. Nie bój się wizyt! Lekarz, który przyjmuje pacjentów w trakcie pandemii zabezpieczony jest w maseczkę, przyłbicę, rękawiczki i fartuch ochronny. Pacjent natomiast powinien podczas wizyty mieć zakryty nos i usta, najlepiej specjalną maseczką. Niezbędne jest oczywiście regularne mycie i dezynfekowanie rąk.
Gorąco zachęcamy Was do regularnych wizyt u dermatologa, ponieważ tylko dzięki nim możemy skutecznie i bezpiecznie leczyć choroby skóry z którymi się zmagacie.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.