10 rzeczy które zaostrzają trądzik

Masz trądzik, robisz wszystko co pokazują w reklamach, co radzą na forach internetowych, co podpowiedziała koleżanka i nadal pojawiają się zmiany trądzikowe?
Oto 10 błędnych nawyków, które mogą wywołać trądzik:
1. Co tydzień próbujesz nowego leczenia i pielęgnacji. To może powodować podrażnienie skóry, a w konsekwencji nowe zmiany trądzikowe. Cierpliwości! Daj leczeniu czas. Skóra może potrzebować nawet ok. 8 tygodni żeby zareagować!
2. Stosujesz leki tylko punktowo. Oczywiście takie leczenie pomaga zwalczać widoczne zmiany, ale nie zapobiega powstawaniu nowych. Leki miejscowe powinny być rozprowadzane cienką warstwą na całej zajętej chorobowo skórze.
3. Używasz produktów pielęgnacyjnych, które mogą powodować trądzik! Używaj kosmetyków do makijażu, pielęgnacji skóry i włosów, które są „niekomedogenne” lub „niezapychające porów”. (a może lepiej wybrać #nomakeuplook 💙?)
4. Korzystasz z kosmetyków do makijażu, pędzli lub gąbek wspólnie z siostrą lub koleżanką? Trądzik oczywiście jest chorobą niezakaźną, ale wspólne korzystanie z kosmetyków i aplikatorów może powodować przeniesienie bakterii wywołujących trądzik, martwych komórek skóry innych osób oraz łoju na Twoją skórę. To może zatkać Twoje pory, prowadząc do wyprysków.
5. Śpisz w makijażu. Nawet niekomedogenne kosmetyki do makijażu, gdy nie są zmyte przed snem mogą wywoływać zmiany trądzikowe. Pamiętajcie o zmywaniu makijażu- teraz nie ma wymówek!
6. Myjesz twarz kilka razy dziennie. Zbyt częste mycie twarzy bardzo podrażnia skórę. Ogranicz mycie do 2 razy dziennie.
7. Wysuszasz skórę. Ponieważ masz trądzik i wzmożony łojotok, to stosujesz zabiegi ściągające i wysuszające, aż skóra stanie się sucha. A sucha skóra, to podrażniona skóra i ryzyko powstania większej ilości zmian trądzikowych. Zawsze przy leczeniu trądziku polecamy nawilżanie skóry, oczywiście odpowiednimi kosmetykami.
8. Peeling za peelingiem. Takie ciągłe złuszczanie skóry także powoduje duże podrażnienie. Ba∂ź delikatny i używaj łagodnych preparatów. A ostatnie dwa punkty w komentarzu.🖤M.

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.