5 kroków do odpowiedniej pielęgnacji twarzy

Czasami przytłacza mnie gąszcz informacji na temat pielęgnacji skóry twarzy 🤦🏼‍♀️
Was też?
Mnóstwo porad, podpowiedzi, produktów, metod… można zwariować. Przedstawiam Wam 5 moich złotych zasad pielęgnacji skóry twarzy, dla tych z nas, które są najbardziej zabiegane i zakręcone:

1. Oczyszczanie
– oczyszczaj skórę 2 x dziennie – rano i wieczorem
– podczas mycia pocieraj skórę delikatnie, bo zbyt agresywne tarcie zniszczy barierę ochronną skóry
– do oczyszczania i demikajażu używaj letniej wody oraz produktu dopasowanego do Twojego typu skóry (wrażliwa, naczynkowa, trądzikowa, łojotokowa, mieszana)

2. Złuszczanie
– pozbądź się martwych komórek naskórka!
– złuszcanie wierzchniej warstwy naskórka przyśpiesza proces odnowy, stymuluje komórki naskórka i wzmaga procesy regeneracji, pobudza też mikrokrążenie, czyli ukrwienie skóry. Dzięki temu jest ona lepiej odżywiona!

3. Równowaga skóry
– dbaj o odpowiednie pH skóry (5.5) – lekko kwaśne pH hamuje rozwój bakterii i i innych mikroorganizmów. – co z wolnymi rodnikami? Antyoksydanty zarówno w postaci doustnej jak i miejscowej są zawsze mile widziane. Zawsze dobieraj kosmetyki do swojego rodzaju cery – każda skóra wymaga indywidualnego traktowania

4. Nawilżanie
– regularnie używaj kremu nawilżającego!
– pij dużo- samo nawilżanie od zewnątrz nie wystarczy aby skóra była nawodniona. Dzięki wodzie skóra jest miękka, elastyczna i łatwo się regeneruje.

5. Ochrona
– chroń skórę przed szkodliwymi promieniami UVA i UVB- fotoprotekcja to słowo, które chyba nigdy się nam nie znudzi.

Zgadzacie się? Jeśli tak, to miło 🖤 jeśli nie – dajcie znać  J.
.
#drrmatolook #dermatology #dermatologia#pielegnacja #skincare #skincareroutine#skincaretips #naturalcosmetics#naturalnekosmetyki #dermatologwarszawa#porada #kosmetyki #jakdbacoskore #skin#warszawa #monday #poniedzialek #5kroków#twarz #face #beautifulskin #health #healthy#healthyskincare #healthyskincare

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.