Jakiś czas temu @pzwl.wydawnictwo.lekarskie wysłało nam kilka najnowszych publikacji o tematyce dermatologicznej. I wiecie co? Jesteśmy baaaaardzo na tak!
Po pierwsze „Dermatozy ciężarnych” – to zawsze wymagający temat dla dermatologa, bo ma w swoich rękach nie tylko zdrowie kobiety, ale też maluszka w brzuchu. Książka ta porusza zarówno tematykę chorób skórny u kobiet w ciąży, jak i fizjologiczne przemiany jakie w tym okresie zachodzą. Duży plus za klarowne wytyczne co do leczenia uwzględniające klasyfikację FDA.
Po drugie- „Alergie a ciąża” – bardzo często w gabinecie widzimy ciężarne pacjentki, które albo od lat chorują na astmę oskrzelowa, albo którym wlasnie w czasie ciąży pojawiły się zmiany alergiczne. Publikacja ta w jasny sposób omawia delikatny problem alergii w czasie ciąży, według nas jest pozycją obowiązkową dla dermatologów, alergologów, ginekologów i lekarzy rodzinnych.
Po trzecie- „Dermatozy i zakażenia okolic zewnętrznych narządów płciowych”- temat ten jest nieodłączną częścią praktyki w gabinecie dermatologicznym. Świetna publikacja, która w sposób praktyczny przedstawia choroby okolic intymnych i w zwięzły sposób pisze o ich leczeniu. Bogactwo zdjęć to niewątpliwy atut!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.