Cera naczynkowa

Co służy cerze naczyniowej?Jak to jest, że pomimo tego, że kosmetyk jest dedykowany skórze naczyniowej powoduje pieczenie, podrażnienie, zaczerwienienie i świąd? Jak wybrać właściwy kosmetyk, nie wydajając fortuny. Skóra naczyniowa jest przede wszystkim także wrażliwa. Naczynka, które się pojawiają na policzkach oznaczają, że bariera naskórkowa jest osłabiona i skóra jest szczególnie wrażliwa na bodźce – zewnętrzne i wewnętrzne. Oznacza to, że nadmiernie reaguje na stres, ostre przyprawy, złą pielęgnacje, niewłaściwe kosmetyki, papierosy, alkohol a nawet wodę. Jak sobie poradzić z cerą reaktywną? Jak zapewne wiecie, nie promujemy konkretnych produktów ani marek. Zresztą – nie ma jednego idealnego kosmetyku dla wszystkich. Możemy Wam jednak sprzedać kilka cennych rad, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyków do cery reaktywnej:
– Zwróć uwagę na skład kosmetyku – musi być bogaty w substancje łagodzące a przy tym przede wszystkim nawilżać.
– Najważniejsze aspekt jest ten, aby zachować minimalizm wśród składników – staraj się wybierać kosmetyki, które nie mają więcej składników niż 15-20.
– Staraj się stosować kosmetyki jednej linii i jednej firmy, aby redukować ilość substancji czynnych. Im więcej ich na skórę nakładasz, tym większe ryzyko podrażnień.
– Staraj się stosować kosmetyki wysokojakościowe. Raczej mniej produktów ale za to z wyższej półki. Szczególnie w przypadku cery reaktywnej dobra jakość kosmetyków oraz kontrolowany skład odgrywają ważna rolę.
– Jeśli któryś z kosmetyków pomimo tego, iż jest dedykowany skórze naczyniowej powoduje pieczenie i rumień – odstaw go. Nie ma co go na siłę forsować. Każda cera naczyniowa jest inna, nie ma jednej recepty dla każdego z takim rodzajem skóry.
– Jeśli już znajdziesz swój odpowiedni krem – stosuj go. Cera reaktywna nie lubi zmian. Dopóki kosmetyk działa, koi i nie podrażnia nie ma co go zmieniać.
– Warto suplementować witaminę PP – redukuje ona stan zapalny wokół naczyń (witamina PP jest dostępna na receptę – skonsultuj się ze swoim lekarzem)
– Mycie twarzy – musi być łagodne. Mycie twarzy oraz demakijaż stanowią ważny aspekt pielęgnacji i należy zwrócić uwagę aby były starannie wykonane.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.