Coś pysznego…

Dziś mamy dla Was kolejny przepis z serii #przepisnaskore który opracowaliśmy razem z Zuzką, autorką bloga kulinarnego @podniebienie 🖤 Tym razem nieco bardziej orientalnie – spróbujcie humus z ciecierzycą i świeżą kolendrą. Składniki tego przepisu starałyśmy się tak dobrać, aby miały dobroczynny wpływ na skórę i włosy. Może warto odstawić suplementy, a wzbogacić naszą dietę o właśnie te niezbędne witaminy i mikroelementy? Spróbujcie sami 😘. Co zawiera ten magiczny humus?
Młody jęczmień – prawdziwa bomba witaminowa o dobroczynnym działaniu nie tylko na skórę, lecz także na cały organizm. Z uwagi na bogaty skład znajdujemy go coraz częściej w różnych produktach pielęgnacyjnych. Dzięki wysokiej zawartości aminokwasów oraz enzymów posiada właściwości detoksykacyjne, przeciwzapalne oraz dezynfekujące. To wszystko dlatego, że w swojej budowie przypomina nieco cząsteczkę hemoglobiny. Ponadto zawartość kwasu pantotenowego, foliowego oraz bogactwo witaminy C, E i K sprawiają, że przyśpiesza on regeneracje i wspomaga gojenie się skóry, szczególnie w przypadku zmian wypryskowych i podrażnień.
Ciecierzyca – ceniona za pozytywny wpływ na stan skóry i włosów
Sezam – bogaty w żelazo, cynk, selen, witaminy A, E i z grupy B, a także antyoksydanty.
Kolendra – posiada właściwości przeciwbakteryjne i odkażające. Olej z nasion kolendry był kiedyś stosowany jako naturalny antybiotyk w przypadku zakażeń i stanów zapalnych. Od lat przypisuje się jej regeneracyjne właściwości i ceni się ja za swój dobroczynny wpływ na włosy. Kolendra wzmacnia włosy i chroni je przed zewnętrznymi czynnikami szkodliwymi. Zawiera także mnóstwo dobroczynnych minerałów – w tym dużą dakwę beta karotenu.
Cały przepis znajdziecie na naszej stronie www oraz na stronie www.podniebienie.com miłej niedzieli, J.

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.