Czego szukać w kosmetykach do cery naczyniowej?

Skóra naczyniowa, czyli wymagająca, potrzebuje specjalnej pielęgnacji, dlatego
nie bez powodu każda marka dermokosmetyków stworzyła osobną linię preparatów dla tego typu skóry. Kosmetyki te poza działaniem na sam problem naczyniowy, mają też liczne składniki łagodzące i nawilżające. Jakie?
A jak alantoina – substancja ta przypomina nieco mocznik, a ekstrahowana jest między innymi z takich roślin jak żywokost lekarski. Jak działa? Alantoina silnie nawilża skórę, przez co staje się ona bardziej odporna na wysychanie i podrażnienia. Substancja ta znakomicie przyspiesza gojenie naskórka, działa łagodząco i kojąco. Osoby z trądzikiem różowatym często zgłaszają nieprzyjemne uczucie ściągania i napięcia skóry- wrażenia te łagodzą kosmetyki z dodatkiem alantoiny.
N jak niacyna- inaczej zwana kwasem nikotynowym czy witaminą B3. Substancja ta podobnie jak alantoina poprawia nawilżenie skóry, zmniejszając przeznaskórkową utratę wody (TEWL). Ponadto, witamina B3 ma łagodne działanie przeciwzapalne, przez co pomaga redukować ogniska stanu zapalnego w skórze naczyniowej. Witamina B3 łagodzi skórę, działa trochę jak opatrunek na podrażnienia.
P jak pantenol- ta substancja jest wszystkim znana, bo chyba nie ma osoby, której mama nie smarowała w dzieciństwie ukąszeń po komarach lub podrażnień właśnie tym preparatem. Pantenol jest prekursorem witaminy B5, która ma właściwości wiążące wodę. W kosmetykach do skóry naczyniowej pantenol ma działanie nawilżające, kojące, redukujące podrażnienia skóry. Substancja ta zmniejsza świąd, stymuluje regenerację skóry, zmniejsza rumień i zaczerwienienie. Pantenol jest też jednym z głównych składników kosmetyków na poparzenia słoneczne, właśnie ze względu na swoje kojąco-regenerujące właściwości.

Tyle jeśli chodzi o łagodzenie, nawilżanie i działanie kojące skóry naczyniowej. Wybierając kosmetyki dedykowane temu problemowi, warto zwrócić uwagę czy mają w swoim składzie właśnie te substancje.

Xoxo, O.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.