Czemu ten krem tak szczypie??

 

Osoby o bardzo delikatnej i wrażliwej skórze, czyli pacjenci ze skórą atopową lub osoby z trądzikiem różowatym, mają często ogromny problem z dobraniem odpowiedniego kosmetyku. Najczęściej sprowadza się to do metody prób i błędów. Wszyscy wiemy dobrze, że nie są to tanie preparaty a szkoda by było, żeby kolejny krem wylądował w koszu! Jakie składniki są odpowiedzialne za ten dyskomfort?
Za wystąpienie podrażnień najczęściej odpowiadają konserwanty (parabeny) glikol propylenowy, emulgatory i detergenty np. sodowy siarczan laurylu, dodatki zapachowe i koloryzujące, czy niektóre kwasy tłuszczowe.
U pacjentów z atopowym zapaleniem skóry źródłem nietolerancji może być nawet wazelina czy lanolina. Czasem podrażniają też niektóre dodatki stosowane w produktach typowo kosmetycznych, jak witamina C , hydroksykwasy oraz substancje pochodzenia roślinnego.
Przy wyborze odpowiedniego kosmetyku warto zwrócić uwagę, aby był hipoalergiczny – pozwoli to uniknąć alergii i podrażnień. Zanim kupisz pełnowartościowy preparat poproś farmaceutę lub dermatologa o próbkę kosmetyku-dzięki temu unikniesz błędu i dobierzesz idealny dla siebie produkt  J.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.