Czym jest UV?

Używajcie regularnie kremów, pomadek, olejków i innych mazideł z filtrem UVPowtarzamy Wam to na okrągło, ale czym właściwie jest to UV? Przed czym się chronimy?
Promieniowanie UV, które tak szkodliwie wpływa na naszą skórę umownie podzielono na 3 zakresy: UVC, UVB i UVA. UVC pochłaniane jest przez warstwę ozonową, 🌏więc nim się nie przejmujemy. Do naszej skóry dociera natomiast UVA i część UVB. Czy oba rodzaje tak samo wpływają na skórę? NIE!
Promieniowanie UVB:
☀️dociera głównie do naskórka
☀️ma silne właściwości rumieniotwórcze
☀️pobudza produkcję melaniny w skórze
☀️wywołuje poparzenie słoneczne
☀️ma działanie rakotwórcze
☀️bierze udział w produkcji witaminy D3
☀️ma działanie immunosupresyjne

Promieniowanie UVA:
☀️dociera aż do skóry właściwej- działa głęboko
☀️stanowi 97% promieniowania docierającego do skory
☀️nasila rumieniotwórcze działanie UVB
☀️ma działanie rakotwórcze
☀️odpowiada za fotostarzenie skóry!

Teraz już wiecie dlaczego kupując filtr UV powinnismy wybierać ten, który chroni nas przed szerokim spektrum promieniowania UV (UVA i UVB) oraz ten, który ma wysoki faktor ochrony! Nie bagatelizujmy wpływu UVR na nasz organizm, bo uszkodzenia nim powodowane kumulują się w naszej skórze i dają o sobie znac po latach. Chrońmy skutecznie naszą skórę i oczy 😎#dermatolook #dermatology#dermatologwarszawa #dermatologia #skin#skincheck #skora #zdrowaskora #opalanie#opalaNIE #sunscreen #filtruv #uba #uvb#chronmyskore #protectyourskin #sun #slonce#sunny #instadaily #instagram #instalekarz#instadoctor

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.