Filtry przeciwsłoneczne powinny chronić skórę przed działaniem promieni UVB oraz UVA.
Promienie UVB docierając do powierzchownych warstw skóry wywołując rumień i poparzenia, promienie UVA natomiast docierają głębiej, uszkadzając skórę właściwą.
A czym w takim razie różnią się filtry chemiczne od filtrów mineralnych? Czy w równym stopniu chronią przed szkodliwym działaniem promieni UV?
Filtry chemiczne pochłaniają promienie UV prowadząc do ich neutralizacji na drodze reakcji chemicznych. Właśnie z uwagi na zachodzące reakcje chemiczne warto wybierać produkty, które są przebadane klinicznie i mają status dermokosmetyku. To pozwala zminimalizować ryzyko poparzeń, podrażnień i reakcji alergicznych.
Filtry fizyczne, czyli mineralne natomiast tworzą na skórze powłokę rozpraszającą i odbijająca promienie UV. Dobrze się sprawdzają zwłaszcza w przypadku skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień.
Przy wyborze filtrów przeciwsłonecznych warto zainwestować w takie, które maja w swoim składzie antyoksydanty, jak np witaminę E. To pozwala zapobiegać negatywnym skutkom fotostarzenia.
A teraz – pora na opalanie !
#dermatolook #sunprotection #skincare #opalanie#sun #sunbath #sunny #filtryochronne#zdroweopalanie #opalanie #słonce #wakacje#ochronaprzeciwsloneczna #zdrowaskora#healthy #helthcare #skin #dermatology#picoftheday #selfie #salty #saltywater#lovethesea #beach #beachlife #beachvibes