Gąbka Konjac- znacie?

 

Szukając alternatywy do popularnych gąbek i szczoteczek do czyszczenia twarzy natrafiłam właśnie na nią- gąbkę Konjac.

Skąd taka nazwa i z czego jest ta gąbka?

Gąbka konjac produkowana jest z pochodzącej z Azji i rosnącej w górach byliny Amorphophallus konjac. Zalety byliny odkryto już 1500 lat temu w Japonii, gdzie była ona wykorzystywana jako lek. 

Gąbka Konjac to naturalny, delikatny i skuteczny produkt do oczyszczania cery, delikatnie ją złuszcza i usuwa zaskórniki. Struktura gąbki jest unikalna! Delikatnie masuje skórę, stymuluje mikrążenie krwi, wspomaga odnowę komórek i pozostawia skórę czystą, odświeżoną i odżywioną. Dodatkowo świetnie  sprawdza się do zmywania makijażu. Zawiera wiele naturalnych składników odżywczych, witamin i minerałów, jak: białko, węglowodany, żelazo, fosfor, miedź, cynk, witaminy: A, C, E, D, B1, B6, B12 i kwas foliowy. Posiada odczyn lekko zasadowy, przez co naturalnie równoważy pH skóry. Odpowiednia jest także dla skóry wrażliwej i alergicznej. Co  bardzo ważne jest w 100% naturalna i w 100% biodegradowalna.

Jak jej używać?

Przed każdym użyciem gąbki należy pamiętać, żeby ją namoczyć 1-2 minuty w ciepłej wodzie.

Po tym czasie należy ją wyjąć z wody i delikatnie ścisnąć żeby usunąć nadmiar wody.

Skórę twarzy lub ciała należy zmoczyć ciepłą wodą i wtedy w ruch wchodzi nasza gąbka!

Można zastosować ją bezpośrednio na mokrą skórę lub też użyć ulubionego produkty do oczyszczania twarzy (w małej ilości!).

Gąbką masujemy skórę kolistymi ruchami. Należy ominąć okolicę oczu i aktywne zmiany zapalne skóry (np. nasilone zmiany trądzikowe).

Po zakończeniu mycia należy gąbkę dokładnie wypłukać i wycisnąć pozostałą ilość wody. Nie wolno gąbki ściskać za mocno, wykręcać, ani wyżymać, tak żeby nie popsuć jej struktury.

Na koniec wieszamy gąbkę do wyschnięcia (zazwyczaj mają załączony sznurek) w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Niestety taka gąbka nie będzie nam służyć przez całe życie.

Należy ja wymieniać co 2-3 miesiące. Jeżeli będzie wyglądać na zużytą i zacznie się kruszyć i łamać to jest to znak, że należy ją wymienić na nowszy model.

Jak dla mnie jest to produkt idealny, który sprawdził się w przypadku mojej wrażliwej skóry.

A jak jest u Was? Testowaliście już? 🖤Marta 

#dermatolook #dermatologia #pielegnacjatwarzy #pielegnacjaskory #konjac #konjacsponge #beautifulskinstartshere #dermatologwarszawa #dermatology #skin #skincare #skincareroutine #beautifulskin #medicine #lekarz #beautiful #natural #healthy #warszawa #warsaw #polska #poland

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.