Jak to jest z tym plastikiem?

Niby jesteśmy takie eko, zwracamy uwagę na skład kosmetyków, zwracamy uwagę na to, aby nie zawierały sylikonów, SLSów, detergentów itd. Co nam po tym, jeśli kupujemy super-biologiczny kosmetyk, a znajduje się on w… plastikowym opakowaniu?! Znacie tę sytuację? Otwieram szufladę, a tam morze plastikowych opakowań. Pora na zmianę. Zadbajmy o nasze środowisko i likwidujmy plastik w naszym otoczeniu. Coraz więcej producentów kosmetyków stawia na szklane opakowania. Czemu warto zrezygnować z plastikowych opakowań?
Kosmetyki powinny być pakowane w chemicznie obojętne opakowania, tak aby nie wchodziły w żadne interakcje z zawartością.
Opakowanie kosmetyku powinno chronić jego zawartość przed czynnikami zewnętrznymi tj. promieniami słonecznymi, światłem jarzeniowym i dostępem przed powietrzem – najlepsze są opakowania z ciemnego szkła.
Plastik podczas nagrzewania uwalnia szkodliwe substancje, które mogą w śladowych ilościach przedostać się do kosmetyków i wpłynąć szkodliwie na zdrowie. Ponadto metale ciężkie, które uwalniają się z plastiku mogą wchodzić w interakcje z naturalnymi składnikami – które wówczas tracą swoje dobroczynne właściwości.
Na szczęście obserwujemy trend recyklingu plastiku i jego wielokrotnego używania – co uchroni środowisko, ale niestety nie pozbawia tego materiału negatywnych właściwości. Stawiajmy zatem na minimalizm w kosmetykach a dobierajmy te których używamy starannie i uważnie. #noplastic #bezplastiku #lesswaste#dermatolook #pielegnacja #naturalna #dziewczyna#naturalnapielegnacja #dermatologwarszawa #eko #kobieta#skincare #glowingskin #zeroplastic #natural @ Warsaw, Poland

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.