Jaki krem na zimę?

Czy zmienić coś w pielęgnacji skóry w zależności od pory roku? TAK! A czemu?
Jesienią i zimą w szczególnosci skóra twarzy jest bezlitośnie narażona na mróz, wiatr, deszcz, śnieg i skrajne zmiany temperatury otoczenia. W odpowiedzi na to może reagować przesuszeniem, łuszczeniem się, pękaniem drobnych naczynek i uczuciem ściągnięcia.
Jak temu zapobiec?
1. Zastosuj kosmetyk, który wzmocni barierę naskórkową (zawierający np. ceramidy, kwasy tłuszczowe, kwas hialuronowy) i załagodzi podrażnienia (alantoinę, aloes, wyciąg z rumianku i owsa) oraz bedzie bogaty w antyoksydanty (witaminę E, olej arganowy, koenzym Q10, wyciąg z zielonej herbaty).
2. Czy stosować tłustszy krem? Raczej TAK. Choć skóra zimą jest przesuszona nie możemy stosować preparatów stricte nawilżających na bazie wody. Skupmy się bardziej na odbudowie i wzmocnieniu bariery naskórkowej przy użyciu preparatów bogatych w emolienty. Emolienty zakotwiczą cząsteczki wody w naskórku a ceramidy wzbogacą cement międzykomórkowy, co również zapobiega utracie wody.
3. Chrońmy skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych UVB i UVA – minimalną zalecaną wartością jest SPF 20.
4. W mroźne dni krem nakładamy na skórę minimum 15 minut przed wyjściem. Jest to wystarczający czas aby zawarta w nim woda odparowała, nawet jeśli ma tłustą konsystencję.
5. Zamiast żelu do mycia twarzy warto użyć preparatu o delikatniejszej konsystencji, tj. pianki lub mleczka.
6. Zrezygnuj z peelingów gruboziarnistych – uszkodzą one barierę naskórkową. Zamiast tego jesień i zima to idealny okres aby zaplanować serię zabiegów złuszczających przy użyciu peelingów enzymatycznych lub takich z beta- lub alpha-hydroksykwasami.
7. Pamiętaj o ustach 💋 ! Nie posiadają gruczołów łojowych w związku z czym są szczególnie narażone na działanie czynników zewnętrznych. Natłuszczamy je jak często się da 🖤
Miłego dnia, pamiętajcie, że u nas konkurs trwa! J.
#dermatolook #dermatology #dermatologia#dermatolog #winter #zima #pielegnacja#beautifulskinstartshere #lovetheskinyourein#skincare #skin #beautiful #nomakeup #healthy#health #cosmetics #natural #parabenfree

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.