Kosmetyki naturalne – czym tak naprawdę są?

W gabinecie dermatologicznym obserwujemy coraz większe zainteresowanie kosmetykami naturalnymi. Nie ma dnia bez pytania, co konkretnie polecamy i czy jest jakaś przewaga naturalnych kosmetyków nad zwyczajnymi. Oczywiście że jest! Za co je cenimy?
Kosmetyki naturalne to takie preparaty, które zostały zrobione ze składników pochodzenia roślinnego, mineralnego lub morskiego i nie były przetwarzane razem z syntetycznymi produktami chemicznymi.
Kosmetyki organiczne różnią się od kosmetyków naturalnych zawartością składników organicznych – organiczne kosmetyki powinny zawierać >95% a naturalne kosmetyki >70%.
Organiczne składniki powinny pochodzić ze ściśle regulowanych upraw i spełniać określone warunki, użyte rośliny nie mogą być uprawiane przy użyciu pestycydów czy inżynierii genetycznej.
W składzie kosmetyków nie mogą być stosowane: produkty pochodzenia petrochemicznego, parabeny, sztuczne aromaty, detergenty takie jak SLS, silne konserwanty, glikole, DEA, TEA, MEA i triclocsan.
Kosmetyki naturalne zawierają mnóstwo substancji aktywnych, które mogą wspierać terapie różnych schorzeń dermatologicznych, ale też wspaniale odżywią i regenerują zdrową skóre.
Skład kosmetyku naturlanego najlepiej dopasować do rodzaju cery – zwróć uwagę czy jest sucha, wrażliwa, łojotokowa, trądzikowa czy powoli ukazują się objawy starzenia…
O poszczególnych składach kosmetyków, ich doborze i właściwym zastosowaniu dowiecie się już wkrótce na @ekocuda w Wawie! Zapraszamy na nasz wykład. J.
#dermatolook #kosmetyki #naturalne #kosmetykinaturalne#naturalnekosmetyki #pielegnacja #pielegnacjanaturalna #skincare#naturalcosmetics #parabenfree #organic #healthy #cosmetics#watermelon #skin #beautifulskin

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.