Mezoterapia

Zabieg mezoterapii jest bardzo popularny i jednym z najmniej inwazyjnych zabiegów z zakresu dermatologii estetycznej. Na czym polega?
Jest to zabieg polegający na wstrzykiwaniu w powierzchowne warstwy skóry różnych substancji.
Co się wstrzykuje? Głównie podaje się nieusieciowany kwas hialuronowy. Uwielbiamy go 🖤. Ma za zadanie ściągnąć wodę do powierzchownych warstw skóry i ją porządnie nawilżyć. Kwas hialuronowy wcale nie jest kwasem lecz wielocukrem. Działa trochę jak gąbka wiążąca wodę (jeden gram kwasu hialuronowego może związać nawet do 6 litrów wody!).
Poza kwasem hialuronowym możemy podać również mieszanki preparatów dostosowanych do konkretnego problemu klinicznego. Najczęściej są to mieszanki witamin, peptydów, aminokwasów, krzemionki organicznej, mikroelementów, a także wyciągów roślinnych.
Zabiegi z użyciem igły i strzykawki powinny być wykonywane jedynie przez lekarzy (mezoterapia igłowa, którą uważa się za najskuteczniejszą).
Poza działaniem samych preparatów ogromne znaczenie ma samo nakłuwanie skóry (wykonuje się ich kilkadziesiąt do kilkuset). Dlaczego? Takie nakłuwanie poprawia metabolizm komórek skóry, stymulacje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, a to wszystko prowadzi do lepszej regeneracji skóry.
Jak Olcia to przetrwała? Nakłucia są mało bolesne, ale na ok. 30 minut przed zabiegiem można zastosować znieczulenie kremem. Iniekcje wykonywane bardzo cienką igłą. Po zabiegu mogą pozostać ślady w postaci punkcików lub grudek, które mogą się utrzymywać do 72h po zabiegu.
Jakie są efekty?
– natychmiastowe – zauważalny wzrost elastyczności, jędrności i rozświetlenie skóry
– długotrwałe – spłyca zmarszczki, przywraca gładkość i gęstość skóry
Uwielbiamy mezoterapię gdyż nic tak pięknie nie nawilża, ujędrnia i rozświetla skóry jak seria 3-4 zabiegów w odstępie 3-4 tygodniowym 🤩🤩🤩wypróbowałyście? Jeśli nie – to naprawdę warto! 🖤Marta
.
#dermatologwarszawa #mezoterapiaiglowa#mezoterapia #pieknaskora #odmladzanie#pielęgnacja #pielegnacjatwarzy#medycynaestetyczna #medycyna#polskadziewczyna #polskakobieta

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.