Mycie rąk i co dalej?

Wszyscy wokół mówią dziś tylko o #wiadomoczym 👑, choć sprawa jest poważna, ma pewne pozytywne strony…. zaczęliśmy myć ręce! Wiele osób wzięło sobie do serca #washyourhandschallenge i myje ręce kilkanaście razy dziennie. Efekt? Sucha, zaczerwieniona i szorstka skóra. Niestety, bardzo przesuszona skóra jest skłonna do pęknięć i podrażnień, co moze dać wrota rozmaitym zakażeniom. Jak pomóc naszym dłoniom w czasach zarazy? 👑 po pierwsze- zwróć uwagę czym myjesz ręce. Wyrzuć do kosza zwykle mydło, które niszczy całą barierę hydrolipidową skóry. Wybieraj delikatne produkty do mycia zawierajace nie tylko substancje myjące, ale tez nawilżające i natłuszczające skórę.
👑 po drugie- suszenie- na czas zarazy warto przynajmniej raz dziennie zmieniać ręcznik do rąk, a jeszcze lepiej zmienić go na miękki i łagodny dla skory papier. Podczas suszenia nie pocieraj skóry, zamiast tego osusz ją delikatnie przykładając papier. Pamiętaj tez, by skórę dłoni dokładnie osuszyć bezpośrednio po myciu, bo parująca woda nasila suchość skóry
👑po trzecie? Nawilżanie! Miej zawsze przy sobie opakowanie kremu do rąk i nakładaj go tuż po osuszeniu rąk. Na dzień wybierz „lżejszy” dermokosmetyk z większa zawartością wody, ponieważ taki preparat dużo lepiej się wchłania. 👑 po czwarte? Nocna pielęgnacja 🌙⭐️🌙 na noc wmasuj w dłonie tłusty, bogatszy w składniki odżywcze i natłuszczające kosmetyk. Zrób to tuż przed snem, by kosmetyk tworząc na skórze odżywczą, okluzyjną barierę, mógł regenerować skore przez całą noc.

A co jest w tym wszystkim najważniejsze? Myjmy ręce! To najprostszy i najskuteczniejszy sposób, by kopnąć wirusa w ….. koronę!

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.