O suchości skóry ciąg dalszy…

Dziś o suchości skóry ciąg dalszy…
zima za oknem i moja skóra wołająca o dodatkową dzienną dawkę balsamu inspirują mnie do tego, przy znów przypomnieć Wam o kolejnej ważnej rzeczy w temacie pielęgnacji suchej skóry. Nie każdy o tym pamięta, ale ….?
Jakość wody ma znaczenie! 💧💧💧💧
Czy wiecie jak ważna jest jakość wody, której używacie do mycia ciała? Okazuje się, że twarda woda to jeden z ważniejszych czynników, które zaostrzają suchość skóry. Dlaczego tak jest?
Twarda woda zawiera więcej zanieczyszczeń, przez co ma większy uszkadzający wpływ na skórę. Pacjenci myjący się w twardej wodzie zużywają tez więcej mydła by się umyć, a jak wiadomo- samo mydło nadmiernie wysusza skórę.
Z tego powodu można poczuć znaczną różnicę w „komforcie swojej skóry” wyjeżdżając z dużego miasta np. w rejony górskie lub nad morze- tam woda jest znacznie lepsza. Różnicę czują nie tylko osoby chorujące na przewlekłe choroby skory jak atopia, ale też osoby zdrowe, którym zimowy okres po prostu nie służy- jak ja:) O.
#woda #dermatologwarszawa #derma #lekarz#pielegnacja #lovetheskinyourein #skincare#natural #beautytips #mybodyismytemple#dziewczyna #warszawa #wtorek #water#skinritual #winter

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.