Pielęgnacja włosów

LATO w pełni! Dla niektórych dopiero zaczęły się wakacje, a to oznacza niezliczone godziny spędzane na świeżym powietrzu. Zaopatrzyliście się już w kremy z filtrem (przynajmniej mam taka nadzieję), ale czy to wystarczy?
Latem powinniście pamiętać także o odpowiednie pielęgnacji… włosów.
Oto najważniejsze zasady:
1. Nawilżanie. Nie ważne czy spędzasz te gorące dni w mieście czy na plaży, gorące powietrze w połączeniu ze słońcem bardzo wysusza włosy. Tutaj pomocne będą silnie odżywcze maski z lipidami i olejki, które chronią włosy przed utratą wody. Taką maskę nakładaj na włosy wieczorem i zmywaj dopiero rano.
2. Latem też używaj suszarki. Suszenie na słońcu sprawia, że łuski włosów nie domykają się, a to powoduje łamanie się włosów.
3. Ogranicz farbowanie włosów i silnie oczyszczające kosmetyki. Po takich zabiegach włosy są bardziej wrażliwe na słońce, ponieważ są przesuszone już po samym zabiegu farbowania, a dodatkowo nowy kolor szybko wyblaknie.
4. SPF! Tak samo jak skóra, nasze włosy także potrzebują specjalnej ochrony. Jako naturalna ochrona przeciwsłoneczna do włosów można wykorzystać oleje, takie jak jojoba, z pestek malin, oliwa z oliwek, kokosowy, z orzechów włoskich, arganowy, migdałowy oraz masło shea.
5. Pamiętajcie także o nakryciu głowy. To nie tylko ochroni włosy, ale także zabezpieczy głowę przez poparzeniem skóry lub udarem słonecznym. 💙Marta #dermatologwarszawa #włosy #zdrowie#lato #pielegnacja #pielegnacjawlosow #slonce#kosmetyki #kosmetykinaturalne #latowmiescie#lekarz #medycyna #kobieta #dziewczyna

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.