Samoopalacze

„Idealna skóra, to opalona skóra.” Jak to jednak zrobić, żeby skóra miała złocisty kolor, bez narażania jej na szkodliwe działanie UV? Dobrym wyjściem są samoopalacze! Z jakimi rodzajami produktów możemy się spotkać?
– Środki bronzujące (dihydroksyaceton)
Intensywność zabarwienia skóry zależy od stężenia DHA. Jest bezpieczną alternatywą opalania- preparat został zatwierdzony przez amerykańską agencję ds. żywienia i leków FDA. Substancja ta występuje w postaci kremów, mgiełek, balsamów do ciała. Jej działanie utrzymuje się przez około 7-10 dni. Na co uważać? Ten samoopalacz może zabarwiać włosy i paznokcie. Przed zastosowaniem należy pamiętać o dokładnym złuszczeniu martwych komórek naskórka, by uniknąć efektu nierównej opalenizny. Ważne jest też równomierne rozprowadzenie preparatu, omijanie fałdów i zgrubień (łokcie, kolana powierzchnie dłoniowe rąk, podeszwy). Reakcja chemiczna, dzięki której skóra brązowieje, widoczna jest w ciągu jednej godziny od zastosowania – maksymalna zmiana koloru pojawia się po 8-24 godzinach. Jeżeli jesteś alergikiem najpierw przetestuj preparat na niewielkim obszarze skóry.
– Beta- karoten
Ten samoopalacz nadaje skórze żółtopomarańczowe zabarwienie. Można go suplementować w tabletkach, ale my jesteśmy zwolenniczkami suplementacji naturalnej. Znajdziesz go przede wszystkim w ugotowanych marchewkach (mają go więcej niż surowe), a także w innych żółtych oraz czerwonych warzywach i owocach. Pamiętaj- beta-karoten to prowitamina A, wchłania się najlepiej z tłuszczami, więc do warzyw dodaj np. odrobinę oliwy.
– W internecie można wyszukać wiele innych alternatyw opalania. Niestety można kupić nielegalne środki opalające, które podaje się np. w zastrzykach. Pamiętajcie- nigdy ich nie kupujcie- są nieprzebadane i niezatwierdzone! Te nielegalne środki mają olbrzymią ilość działań niepożądanych- począwszy od pojawienia się dużej ilości atypowych zmian barwnikowych, niewydolności nerek i serca, kończąc nawet na możliwym zgonie!☠️
I najważniejsze: dwuhydroksyaceton i inne środki brązujące nie dają ochrony przed UV! Może przyszedł czas na polubienie siebie w bledszej odsłonie? Ja jestem za!🖤Marta

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.