Skóra latem

Dziś do nas zawitało lato!
To właśnie latem skóra jest wystawiona na duże wyzwania- nie dość, że promienie słoneczne, to jeszcze wysoka temperatura i nadmierne przesuszenie. Skóra nie ma łatwo. Dlatego tak ważna jest skuteczna i systematyczna pielęgnacja w miesiącach letnich każdego typu skóry
Oto kilka naszych porad, które pozwolą utrzymać ją w dobrym i zdrowym stanie:
 pij dużo wody! Najlepiej minimum 2 litry dziennie – dzięki temu nawilżamy skórę od wewnątrz i uzupełniany braki powstałe na skutek przeznaskórkowej utraty wody.
W upale nasze zapotrzebowanie na wodę rośnie nawet z 2 do 4 l! 💧💧
 stosuj kremy z filtrem SPF > 30 – dzięki temu zapobiegamy oparzeniom słonecznym i hamujemy proces fotostarzenia.
 spożywaj dużo świeżych warzyw i owoców – są pełne antyoksydantów dzięki temu wymiatamy wolne rodniki, które są odpowiedzialne za przyspieszone starzenie się naszej skóry.
oczyszczaj skórę – pot i sebum tworzą latem okluzyjną warstwę na skórze, utrudniając jej oddychanie. Za pomocą delikatnych peelingów możemy usunąć warstwę martwego naskórka, co sprawi, że skóra będzie gładka i lśniąca. Ale uwaga! 🚨 zbyt intensywne i czeste złuszczanie naskórka może powodować przebarwienia. Dlatego, dla osób z cera suchą i mieszaną zalecamy wykonanie peelingu 1 x, a dla osób z tłustą cerą 2 x w tygodniu.

To kilka prostych zasad, które z łatwością można wprowadzić w codzienny tryb życia, a które pozwolą zachować naszej skórze harmonię i piękny wygląd! 🌞🌞🌞

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.