Trądzik a mleko

Wiele z Was pyta o to jaki wpływ ma nasza dieta na trądzik. Pytanie wydaje się proste, lecz wcale nie tak łatwo jest na nie odpowiedzieć.
Czy są na ten temat badania?
Oczywiście, choć tak naprawdę nie ma wielu rzetelnych analiz badających wpływ diety na trądzik, podzielimy się z Wami swoimi obserwacjami. Mleko to winowajca nr 1! Nabiał, a przede wszystkim mleko krowie to składnik diety, który bez wątpienia zaostrza zmiany trądzikowe. Być może powodem tego jest fakt, że mleko które pijemy pochodzi od krów sztucznie napędzanych hormonami. Pacjenci z trądzikiem często skarżą się, że wystarczy wypicie kawy z mlekiem krowim, by na drugi dzień na ich twarzy pojawiły się świeże krosty. Mleko nasila tez łojotok, który jest jednym z czynników powodujących powstawaniem zmian trądzikowych.
Nasza rada?
Jeśli borykasz się z wiecznym problemem trądziku, odstaw mleko. Ewolucyjnie mleko potrzebne nam jest tylko na etapie niemowlęctwa i wtedy mamy je od mamy ❤️ Dorośli ludzie nie muszą pić mleka, jest to zbędny składnik naszej diety. zamiast mleka krowiego spróbuj roślinnych alternatyw jak mleko owsiane, migdałowe, sojowe czy kokosowe.
Zrobisz coś dobrego dla swojej skóry i dla planety 🌎

Ps. Na zdjeciu mleko sojowe. Żeby je zrobić, nie wydoiłyśmy żadnej krowy

Ola!😁 #dermatologwarszawa#mleko#mlekoroślinne#tradzik#trądzik#zmianyskórne#dieta#łojotok#chorobyskóry#zdrowie#cera#twarz#pielegnacja#lovetheskinyourein#milk#skin

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.