Trądzik w czasach maseczki


 • Czy to możliwe, że osoby z trądzikiem w ostatnich tygodniach zauważyły pogorszenie zmian skórnych na twarzy? Niestety tak 😥 Przyczyną są maseczki, które musimy nosić by chronić się przed rozprzestrzenianiem wirusa.
  Dlaczego tak się dzieje?
  Noszenie maseczek sprzyja nasileniu zmian trądzikowych z kilku powodów. Na szczęście mamy na nie wpływ i możemy to zmienić. Jeśli nosisz jedną maseczkę przez długi czas, tworzą się pod nią warunki idealne dla rozwoju drobnoustrojów. Wilgoć i ciepło powodują, że bakterie bytujące na skórze intensywnie się namnażają.
  Ciepło i wilgoć to czynniki, które nasilają też łojotok, a jak wiadomo wzmożona aktywność gruczołów łojowych to gwarantowane zaostrzenie trądziku!
  Pamiętaj, że długo noszona maseczka jest tez źródłem brudu i zanieczyszczeń, co sprzyja powstawaniu zaskórników. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na tworzenie się niechcianych zaskórników jest makijaż, który w połączeniu z potem i kurzem stwarza idealne warunki aby zatkać gruczoły łojowe.
  No dobrze, więc jak uniknąć trądziku w czasach, gdy maseczki to absolutny „must have”? Zmieniaj maseczkę jak najczęściej, wybieraj raczej te jednorazowe medyczne niż wielorazowe maseczki bawełniane.
  Jeśli używasz maseczki wielorazowej, pierz ją raz dziennie – dbaj by zawsze była czysta, zmniejszysz dzięki temu ryzyko gromadzenia się brudu i kurzu.
  Ogranicz makijaż – wiem, ze wiele z Was nie wyobraża sobie wyjść z domu bez makijażu, postaraj się jednak przestawić na lekki makeup.
  Zadbaj o prawidłowe oczyszczenie skóry! Rano i wieczorem dokładnie zmyj twarz z resztek kosmetyków do pielęgnacji, makijażu i zanieczyszczeń. Teraz bardziej niż zwykle musimy dbać, by nasza skóra była dobrze oczyszczona. Staraj się nie stosować preparatów na bazie olejków, raczej sięgnij po emulsję oczyczajace zawierajace delikatne kwasy – pozwoli to złuszczyć martwy naskórek i odblokować pory.
  Postępując w ten sposób znacząco zmniejszasz ryzyko nasilenia lub pojawienia się zmian trądzikowych na twarzy.
  A jak u Was zmieniła się pielęgnacja skóry twarzy w czasach pandemii? Dajcie znać! Julia
 • beautycoach.kosmetologBardzo dobry post ! 👏🏻👏🏻 ja na szczęście nie muszę nosić maseczki na codzień. Ale wiem, że moja skóra nie byłaby z tego zadowolona…1 polubienieOdpowiedz
 • Zdjęcie profilowe dermatolookdermatolook#dermatolook #dermatologwarszawa #dermatologia #girlsforgirls #tradzik #trądzik #acne #pielegnacja #skóratoskarb #lovetheskinyourein #dziewczyna #pielegnacjatwarzy #maszeczka #czytoprawda #kosmetologia #kosmetologiamedyczna #uroda #beatytips #tipsandtricks #lekarz #warszawa

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.