wypadanie włosów

No dobrze, więc wypada mi więcej niż 100 włosów na dobę …. co wtedy? Odżywka? Może magiczne tabletki? Badania? Gdzie szukać pomocy?
Wypadanie włosów to dość skomplikowany problem, który może być zarówno objawem wielu chorób jak również wynikiem stresu związanego z egzaminem czy problemami w pracy kilka miesięcy wcześniej. Co robić krok po kroku, by poznać przyczynę?
Po pierwsze zastanów się od kiedy dokładnie obserwujesz, że Twoje włosy nadmiernie wypadają. Od miesiąca? A może od pół roku? Oceń tez, ile mniej więcej włosów tracisz na dobę. Kolejnym krokiem jest wizyta u dermatologa, lub wcześniej u lekarza rodzinnego, który skieruje Cię na podstawowe badania krwi jak poziom TSH, morfologia krwi i żelazo. Z problemem wypadania włosów koniecznie zgłoś się do dermatologa, który wykona badanie trichoskopowe w celu oceny stanu Twoich włosów i jeśli to konieczne, włączy odpowiednie leczenie. Łysienie spowodowane stresem, czy ciążą zwykle mija bez leczenia, jest jednak wiele przyczyn nadmiernej utraty włosów, które można i trzeba leczyć. Oczywiście, że nie ma magicznych tabletek na porost włosów, są jednak sposoby by radzić sobie z tym trudnym problemem. Czy znany jest sama ten problem? Xoxo, Ola

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.